Адрес :Украина, г. Одесса, 65016 ул. Гаршина, 3, оф. 414

Телефон

+380482372804

Головна інформація про реалізацію арештованого майна в Україні


Під арештованим майном розуміється рухоме чи нерухоме майно боржника, що підлягає продажу в примусовому порядку. Відповідно до діючого українського законодавства, таке майно повинно реалізовуватися на електронних торгівельних майданчиках, акредитованих в системі Прозорро.Продажі.

Електронний майданчик – це сайт, де відбувається продаж державного, комунального та іншого майна на відкритих торгах. Це оператор, що відображає головні процеси, що протікають в центральній базі даних системи Прозорро. Так як в цій системі немає необхідного функціоналу для проведення торгів, цим займаються торгівельні онлайн платформи, такі як Українська універсально біржа. Дізнатися про те, як саме в Україні продається майно, що було конфісковане у боржників, можна тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-areshtovanogo-majna-u-kyevi-cherez-systemu-prozorroprodazhi/.

На цій біржі знаходяться організаційно-методологічні матеріали, що стосуються електронних торгів. Також тут проводиться реєстрація учасників. Доступ до торгів є відкритим для усіх бажаючих. За аукціонами можуть слідкувати сторонні спостерігачі, серед яких можуть бути представники органу контролю чи преси. Завдяки цьому забезпечується прозорість та відкритість аукціонів щодо продажу арештованого майна.

Для того, щоб потенційний покупець міг стати учасником торгів, він повинен заздалегідь подати на них участь разом зі сплатою гарантійного внеску. Це грошова сума, що буде нарахована на рахунок продавця лоту та свідчитиме про серйозність намірів потенційного покупця. Розмір гарантійного внеску зазвичай становить 5-10% від початкової ціни лоту.

В ході торгів усі учасники роблять свої ставки. Переможе той, чия ставка виявиться найвищою.

Порядок реалізації арештованого майна в Україні регламентований діючим законодавством. До недавнього часу таке майно продавалося на закритих торгах серед обмеженого кола осіб в системі СЕТАМ. Але із-за того, що існувало багато сірих схем продажу майна боржників, влада вирішила, що відкрити цей ринок потрібно для усіх. Тому зараз майно, що знаходиться під арештом та було вилучено у боржників на підставі судових рішень, продається через систему відкритих електронних аукціонів Прозорро.Продажі. При цьому система СЕТАМ продовжує працювати та виконувати свої головні функції.

Related Posts

Цікаві факти про портал ПрозорроЦікаві факти про портал Прозорро

Портал Прозорро поступово знаходить все більше шанувальників по всій Україні. Ви можете самі спостерігати як діяльність порталу стає надзвичайно популярною та поступово знаходить массу шанувальників. Тобто сміливо можно розглядати даний