Адрес :Украина, г. Одесса, 65016 ул. Гаршина, 3, оф. 414

Телефон

+380482372804

В Україні розпочинається повільний процес націоналізації держмайна


Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що все майно, яке перейшло в «приватні руки» з 1991 року, буде повернуте українському народові. Це може говорити про те, що державні органи починають процес повернення раніше приватизованого майна. Про це розповів політичний експерт Руслан Бізяєв на прес-конференції в інформагентстві «Голос.UA».

Він зазначив, що починається повільний, але впевнений процес націоналізації стратегічно важливих об’єктів. Зараз відбувається його підготовка. Це просто медійна підготовка, не більше і не менше. Є декілька галузей (зокрема, паливно-енергетична), де держава перегляне підсумки приватизації, яка почалася ще в середині 90-х. Не просто так Данилов сказав, що будуть «підняті» всі справи, початі в 1991 році. Це був чіткий та зрозумілий сигнал, що в нас готується процес націоналізації.

Як відомо зараз, рішення РНБО та указ президента України передбачає, що трубопровід «Самара – Західний напрямок» стане власністю держави. Даний об’єкт є «пробою сил», що дозволить в майбутньому не допустити грубих помилок при поверненні майна у державну власність. Це не лише політичний крок. Націоналізація має відбутися юридично правильно. Руслан Бізяєв вказує на те, що при детальному вивченні всієї документації від середини 90-х років, можна повернути будь-яке підприємство. Практично всі об’єкти були приватизовані з порушеннями, що вже є достатньою підставою.

Чого чекати після націоналізації

Головне питання, яке хвилює не лише експертів, але й звичайних громадян – що буде з держмайном далі. Від найбільших олігархів, які захопили під свій контроль  великі підприємства, варто чекати спротиву та активної пропаганди в ЗМІ, що, скоріше за все, буде у випадку з енергетичними об’єктами. З іншого боку, «під роздачу» можуть потрапити ті, хто дійсно правильно приватизував підприємства та забезпечує роботою населення.

Не виключено, що наступним етапом після націоналізації буде реприватизація, яка вже відбувалася в 2005 році – варто лише нагадати історію з «Криворіжсталлю». Повний контроль з боку держави всіх підприємств в умовах ринкової економіки просто неможливий та неефективний. Якщо ви хочете дізнатися більше економічних новин, заходьте на aeaep.com.ua, де до вашої уваги цікаві статті, які стосуються України та інших держав.

Related Posts

Идеи оформления двора для 2020 годаИдеи оформления двора для 2020 года

Оформление приусадебной территории играет ключевую роль в ландшафтном дизайне. Именно двор первым видят, как домочадцы, так и гости. Очень важно следовать в ногу со временем. Но, в то же время

Кислород как важнейший фактор усвоения кормаКислород как важнейший фактор усвоения корма

Рыбам в процессе жизнедеятельности необходим растворенный в воде кислород. Содержание кислорода в воде нестабильно и зависит от температуры воды, степени загрязненности воды органическими веществами, времени суток и других факторов. При

Практичность и качество популярных емкостейПрактичность и качество популярных емкостей

Вы можете внимательно ознакомиться с широким ассортиментом проверенных и качественных товаров. Например, если вы запланировали хранить, как можно больше разнообразных веществ, жидкостей, тогда вам стоит остановиться на выборе вместительных и